Az állami támogatások, az adó és a vám szegmensek tartalmilag összefüggő területet alkotnak, a vállalat által igénybe vehető állami támogatásokat, a fennálló adózási kötelezettségeket, illetve az áruforgalomhoz kapcsolódó vámügyeket menedzselik.
Az Analízis- és Előszéria központ a járműgyár központi épületében található, közel a karosszériaüzemhez, a lakkozóüzemhez és a járműszereldéhez. A fizikai közelség lehetővé teszi a hatékony tudástranszfert, a gyors reagálást, illetve biztosítja a felmerülő hibák mielőbbi megoldását is.
A területen a projekmenedzsment, az előszériás járműépítés, az előszéria analízis és a széria analízis munkája kapcsolódik össze.
A projektmenedzsmenten dolgozó kollégák fő feladata a területen belüli és kívüli információáramlás biztosítása, a felfutások, modellfrissitések előkészítése, szériabevezetésének biztosítása, a kiállítási, fotó, VIP autók koordinálása.
Az előszériás járműépítés munkatársai előkészítik magát a szériagyártást, illetve a felmerülő folyamat- és termékproblémák kiküszöbölésével foglalkoznak.
Az előszéria analízis részlegen már egészen a koncepció fázistól kezdve vizsgálják a Győrben készülő járműveket és alkatrészeket, törekedve arra, hogy a szériagyártásra a folyamatok és a termékek is üzembiztosak és magas minőségűek legyenek.
A széria analízis pedig a sorozatgyártásban előforduló, súlyponti témák gyors ledolgozásával, illetve azok koordinálásával foglalkozik, ezzel járulva hozzá a folyamatosan szigorodó minőségi célok eléréséhez.
A beszerzés – nevéhez híven – az Audi Hungaria működéséhez szükséges alapanyagok, eszközök, szolgáltatások beszerzésével foglalkozik. A szegmens két fő funkcióterülete az alkatrész-, illetve az általános beszerzés. Előbbi olyan termékek beszerzésével foglalkozik, amelyek közvetlenül beépülnek az Audi Hungaria által gyártott motorokba és járművekbe; utóbbi pedig az egyéb szakterületek anyag-, eszköz-, és szolgáltatásigényét látja el.
Működésük közös irányvonala, hogy hatékonysági és költségoptimalizálási potenciálokat aknázzanak ki. A beszerzés fő feladatai közé tartozik a szükséges termékek, szolgáltatások megfelelő mennyiségben, megfelelő áron és megfelelő időre történő beszerzése; piacelemzések lefolytatása; beszállítók felkutatása, versenyeztetése, értékelése, ártárgyalások; stratégiák kidolgozása és megvalósítása; illetve az esetleges reklamációk kezelése, felmerülő problémák orvosolása.
A beszerzés szakterületének napi munkája számos kihívást és változatos feladatokat rejt: nemcsak az Audi Hungaria más területeivel kell együttműködniük, hanem konszernszinten is; illetve a termelési volumen fenntartása érdekében a határidők, a mennyiségi, minőségi kívánalmak betartása kulcsfontosságú.
A gyártervezés felelős a telephelyek építészeti, infrastrukturális, területgazdálkodási és létesítményüzemeltetési tevékenységeinek megtervezéséért és megvalósításáért. Az összetett és komplex feladatokat ellátó terület 4 osztályra tagolható:
Vállalatunk folyamatos és dinamikus bővülésének, illetve működésének záloga, hogy a gyártervezés szakterület munkatársai megteremtsék az ehhez szükséges feltételeket, legyen szó akár új gyárépületek építéséről; infrastrukturális, közegellátási és energiamegtakarítási fejlesztésekről; vagy épp műszaki karbantartásokról, belső és külső területek tisztán tartásáról, ápolásáról.
A gyártástechnológia-tervezés - ahogy a neve is mutatja - a gyártási folyamatok legfontosabb alappillére. A technológiák, a folyamatok és a berendezések optimális működése nélkül nem készülhetne el az a több ezer motor és autó, amelyek az Audi Hungariát a világ egyik legnagyobb motorgyárává és egyik legkorszerűbb járműgyárává teszik.
Az üzem- és funkcióbiztos működése, a különféle hibák analizálása és kiküszöbölése a mindennapi munkafolyamatokhoz elengedhetetlen. A gyártástechnológia-tervezés komplex és izgalmas szegmense a vállalatnak, hiszen több terület közös munkáján és együttműködésén alapul: az öntészeti technológiák, a megmunkálás, a motorszerelde, a szerszám- és szériagyártás, a logisztika, a minőségbiztosítás, a karbantartás, a fejlesztés és a projektmenedzsment futnak itt össze.
A vállalatirányítás a szakterülettel szemben komoly követelményeket támaszt, amelyek közül a legfontosabbak a gazdaságosság, a termelési kapacitások fogyasztói igényekhez történő igazítása, a hatékony időgazdálkodás és a magas minőség fenntartása. Az itt dolgozó munkatársak biztosítják az Audi Hungaria gyártási folyamatainak fennakadásmentes működését, de a terület hatásköre nemcsak a győri egységre terjed ki, hanem több ponton is együttműködik az ingolstadti anyavállalattal, az Audi AG-val.
Az Audi Hungaria Információmenedzsment területe felelős a vállalat valamennyi szakterületén lebonyolódó üzleti folyamatainak megbízható és minőségi működésének biztosításáért. Ennek érdekében munkatársaink nap, mint nap a legmodernebb technológiák segítségével támogatják ügyfeleinket feladataik elvégzésében a minőségi szolgáltatások és kiváló csapatmunka jegyében. Munkatársaink kitartóan törekszenek az aktuális megoldások optimalizálására és szolgáltatásaink folyamatos javítására.
Az IT csapata 5 szervezeti egységen belül látja el feladatait:
Ha még több információra vágysz, ismerd meg az Audi Hungaria IT területét videónkból!
Aktuális állásainkat keresd a www.audi.hu/it oldalon!
A jogi osztály munkatársai a vállalatnál felmerülő jogi jellegű feladatokat látják el és jogi tanácsadást végeznek. Ezek közé tartozik többek között a vállalat jogi ügyeinek intézése, szerződéstervezetek véleményezése, szerződések megszövegezése, és a szóbeli és írásbeli jogi tanácsadás. A fentieken túlmenően a jogi osztály tevékenységei kiterjednek az anyavállalat jogi osztályával, valamint a külső jogi tanácsadókkal történő kapcsolattartásra is. Emellett a vállalati kultúrában a törvények és belső szabályozások (pl. irányelvek) betartatását is végzi. Ez olyan előremutató és preventív tevékenységet jelent, amely biztosítja a vállalat szakterületeinek és munkavállalóinak szabálykövető magatartását.
A járműfejlesztés célja az Audi Hungaria termékeinek és gyártásának támogatása aggregát- és járműtesztek, numerikus járműszimulációk és speciális elemzések segítségével, így járulnak hozzá az új járművek optimális gyártásba kerüléséhez. Munkatársaink minden esetben vevői elvárásoknak megfelelő üzemi körülmények között tesztelik a járműveket.
Az új győri részleg szakmailag az Audi AG járműfejlesztéséhez tartozik. Az Audi-modellek koncepció- és szériafejlesztése elsősorban Németországban történik - a győri mérnökök a fejlesztést a gyártás közelében, helyben támogatják. Így valósul meg a hatékony együttműködés a decentralizált fejlesztés és a központi irányítás között.
A feladatok ellátásához kreatív és jól képzett gépész- és járműmérnököket keresünk, akik a legmodernebb berendezéseket és technológiákat használják, így például nagy teljesítményű számítógépes rendszereket a numerikus szimulációkhoz, valamint vizsgálópadokat az analízis-tevékenységhez.
A járműgyártás jelenti az Audi Hungaria egyik alappillérét. 1998-tól készülnek Győrben Audi-modellek az ingolstadti telephellyel megvalósított kooperációs gyártási rendszer keretében. A gyárbővítésnek köszönhetően 2013 őszén történt meg a járműgyár üzembe helyezése. Ennek nyomán a teljes gyártási folyamatot lefedi az Audi Hungaria: a karosszériaelemek préselésétől, lakkozásától kezdve egészen a készre szerelésig.
A járműgyártás szakterületnek köszönheti a győri telephely az Audi TT, az A3 Limousine és Cabriolet modelleket. 2018-tól pedig az új Audi Q3 modellel bővül a termékpaletta. A komplex szegmens a járműszerelde, az előszéria, a diszpozíció, a szériaanalízis, a göngyölegirányítás és a transzportmenedzsment összefonódásával működik.
2001-ben került átadásra az Audi Hungaria Motor Kft. motorfejlesztő központja, ahol munkatársaink a legmodernebb eszközökkel és szoftverekkel dolgoznak, ma a mérnökök aránya 70% felett van. A magas szintű szakmai ismeretek mellett a rendelkezésre álló technológiai infrastruktúra is nagyban hozzájárul a dinamikus fejlesztésekhez: kollégáink különféle járatópadokon és járatókabinokban, speciális kamerák és egyéb eszközök segítségével optimalizálják belső égésű motoraink működését.
A központ támogatja a szériafelfutást és a szériagyártást, igény szerint átalakítják a különféle motortípusokat, feladatuk továbbá a reklamációk, az alkatrészek és a beszállítók vizsgálata is.
A szakterület szorosan együttműködik a németországi fejlesztéssel, különösen a konstrukció és a motorkísérletek terén, illetve a legjelentősebb megbízások is Ingolstadtból érkeznek.
Mérnökeink változatos kísérleteket végeznek az akusztika, a súrlódás és szimuláció terén, valamint egyre nagyobb hangsúlyt kap a villamosság: melyről a villamos gépek és járműhajtások terület leírásában bővebb információ található.
A győri telephely különösen szerencsés helyzetben van, mivel a fejlesztői és gyártói tevékenységek már a fejlesztés kezdetétől összekapcsolódik, amelyet a fizikai közelség is lehetővé tesz.
Az Audi Hungaria logisztikai szervezete és rendszere biztosítja a legújabb autó modelljeink gyártáshoz szükséges alkatrészeket és anyagokat, valamint gondoskodik a késztermék megfelelő kiszállításáról. A részleg feladata továbbá a gyár egészét érintő logisztikai struktúrák, a termeléshez szükséges logisztikai felületek és eszközök kialakítása valamint a termelés vállalati szintű irányítása.
A logisztika első kiemelt feladata a járműigények és vevői megrendelések alapján , a karosszéria üzem, a lakkozó és a szerelde napi gyártási programjának meghatározása, a termelés irányítása.
A termeléshez szükséges alkatrészek biztosítása, a beszállítókkal való rendszeres kapcsolattartás a diszpozíció feladata. A szervezet az egyes termékprojektek kísérleti és előszériás fázisától egészen a termék kifutásáig végig kíséri az alkatrészek sorsát és a beszállítói hálózat változásait. Napi munkája során garantálja a biztonságos, stabil anyagellátást.
A gyár belső logisztikai folyamatainak működtetése az operatív logisztika hatásköre. Ez a szervezet tartja a napi kapcsolatot a termelési területekkel, a szolgáltató partnercégekkel, gondoskodik a logisztikai eszközök, IT rendszerek működéséről és a termelés zavartalan anyagellátásáról.
A logisztikai tervezés csapata biztosítja az operatív területek számára a működési keretfeltételeket. Folyamataink kialakítása, gyakorlati megbízhatósága, használhatósága meghatározóak az üzem stabil működése szempontjából. Az anyagellátáshoz szükséges épületek, felületek, szállítóeszközök és irányító rendszerek megtervezése, beszerzése a team kiemelt feladata.
A gyáron kívüli szállítmányozási tennivalók megszervezése, a tehergépkocsi- és vonatforgalom irányítása a transzportlogisztika feladata. Ez a csapat felel azért, hogy az európai és tengeren túli beszállítói hálózatból az alkatrészek időben megérkezzenek a gyárba.
Végezetül a logisztikai szervezet egyik legfontosabb feladata, hogy az elkészült járművek határidőre elérjék rendeltetési helyüket a kereskedőknél és ügyfeleink megelégedéssel vehessék át megrendelt szép új autójukat.
A kontrolling alaptevékenységei felölelik a költség- és eredménytervezés, a kapcsolódó irányítás, a kalkuláció és árképzés, a költségelszámolások és eredményszámítás, illetve a monitoring területét is. Hosszútávú, éves és éven belüli tervezéseket, számításokat is végeznek, amelyek elengedhetetlenek a vállalat megfelelő működéséhez.
Különféle funkcióterületet különítünk el a szegmensen belül: külön részleg felelős az általános kontrollingért, a járműgyártás, a motorgyártás és a szerszámgyár kontrollingjáért. Területspecifikus feladataik mellett szinte minden szakterülettel együttműködnek, sőt, konszernszinten végeznek költségelemzést-összehasonlítást, illetve benchmarkingot, és emellett kontrolling tudásbázist is építenek a szélesebb spektrumú kooperáció érdekében.
A Kísérleti Motorgyártó Központ 2010-ben kezdte meg működését, azóta az Audi Hungariánál a szériamotorok gyártása mellett a kísérleti motorok szerelése, elemzése és gyártásoptimalizálása is Győrben történik. A magasan képzett munkatársak nemcsak az Audi Hungaria és az Audi AG projektjein dolgoznak, hanem a Volkswagen-konszerntől is kapnak megbízásokat.
A központ tevékenységének köszönhetően a termékeinket és eljárásainkat folyamatosan javítjuk, ezáltal az új motorok a sorozatgyártáshoz szükséges ideális állapotban kerülhetnek a gyártásba. A központ munkája egyben bővíti a kompetenciáinkat a korszerű motorgyártás területén.
Egy épületben kap helyet a kísérleti motorgyártáshoz kapcsolódó valamennyi szakterület, és azon funkciók, amelyek lefedik a sorozatgyártás felfuttatásának az egész folyamatát. Ide tartoznak a projektkoordináció, a termék- és folyamatoptimalizálás, a forgácsolás, a szerelés, a minőségirányítás, valamint a logisztikai tevékenységek.
Vállalatunk minőségbiztosítási rendszerét vevőink igényei, a vállalat célkitűzései, valamint a gépjárművek gyártására vonatkozó törvényi előírások határozzák meg. A terület egyik fő célkitűzése, hogy az Audi AG elvárásainak megfelelő minőségben biztosítsa a termékek és alkatrészek gyártását, valamint ezek gyártási folyamatát. A beszállítókat a fejlesztéssel és beszerzéssel karöltve választja ki, és folyamatosan ellenőrzi a partnerek által nyújtott szolgáltatások és termékek színvonalát.
A motorok és a komplett járművek technikai tulajdonságainak vizsgálata a szériagyártás folyamán történik. A minőségbiztosítás aktívan szerepet vállal a termék teljes életciklusában, a fejlesztéstől egészen a vevőig.
Amennyiben a járművekben technikai probléma merül fel, a legmodernebb technológiával és méréstechnikai eszközökkel felszerelt laborokban végzik el a szükséges vizsgálatokat, analíziseket.
Külön funkcióterületek végzik a szériagyártást megelőző vizsgálatokat; a gyártás során fellépő elektromos hibák elemzését; az összeszerelést követően a különféle alkatrészek, a belső tér és az autó külsejének ellenőrzését; próbaút analíziseket; menetdinamikai-akusztikai teszteket; a vevői reklamációk elemzését.
Emellett a minőségbiztosítás tevékenységi körébe tartozik az auditok elvégzése, legyen szó termék-motorauditról, járműauditról, folyamat-rendszerauditról vagy akár csomagolási auditról.
Az Audi Hungaria alapját a motorgyártás jelenti, amely Győrben 1993 óta működik, és folyamatosan fejlődik. Jelenleg a motorgyártásban naponta több mint nyolcezer motor készül, amelyet a konszern szinte valamennyi gépjárműosztályába beépítenek. Éves szinten 2 millió motor gördül le a győri gyártósorokról, ez a termelési kapacitás a világ egyik legnagyobb motorgyárává teszi az Audi Hungariát.
Az előállított motorok között találunk 4, 6, 8 és 10 hengereseket, Otto- és dízelmotorokat egyaránt, összesen több mint 200 különböző variánsban kerülnek legyártásra.
A termelés mechanikus gyártásra és motorszereldére osztható. Jelenleg több mint 3 500 gép és berendezés szolgálja az 5 fő komponens (forgattyúsház, hengerfej, főtengely, vezérműtengely , hajtókar) mechanikus gyártását és a motorok összeszerelését. A végszerelés 8 motorszereldében és 28 különböző mechanikus gyártósoron történik a legkorszerűbb termelési eljárásokkal.
A motorgyártás jelenti az Audi Hungaria egyik alappillérét, amelyhez elengedhetetlen a jól működő motorlogisztika, amely a motorgyártást kiszolgáló logisztikai területeket foglalja magába. A szakterület állítja össze a motorok gyártási programját, intézi a termeléshez szükséges alkatrészek és anyagok megrendelését, ezen felül a tengerentúli vevők kiszolgálása, a logisztikai struktúra kialakítása, a kész motorok csomagolásának intézése itt történik. A motorlogisztika célja, hogy a megfelelő mennyiségű, minőségű motorok, alkatrészek a megfelelő időben és helyen rendelkezésre álljanak. Számos szegmens – az R4, R6, illetve a V6, V8, V10 motorgyártás – működése épül a motorlogisztika folyamataira.
A belső logisztikai folyamatokért az operatív logisztika felelős: a mechanikus és motorszereldei területek alkatrészeinek átvétele, raktározása, a gyártási program kiszolgálása, valamint a logisztikai géppark üzemeltetése tartozik fő tevékenységeik közé. Külön funkcióterület foglalkozik a kapcsolódó logisztikai tervezéssel; a folyamatos fejlesztések nyomán megjelenő új motortípusok, motorprojektek kiszolgálását és a szériafelfutás biztosítását pedig az előszérialogisztikán dolgozó munkatársak végzik.
Pénzügy szakterületünk felelős a vállalat egyéb területeinek támogatásáért, az optimális gazdálkodásért, és aktívan hozzájárul operatív és stratégiai céljaink eléréséhez. Sokrétű tevékenységük magában foglalja a főkönyvi és folyószámla könyvelést, az eszközgazdálkodást, a bank-, cash- és travelmenedzsmentet, a rizikómenedzsmentet, emellett állami támogatásokkal, adó- és vámügyekkel kapcsolatos ügyintézést is folytatnak.
A főkönyvi és eszközgazdálkodás készíti el a mérleg- és eredménykimutatást, a havi, negyedéves és éves zárási tevékenységet. Tárgyi eszközök tekintetében a gépek, berendezések mellett számos immateriális tulajdon is tartozik a vállalathoz (kísérleti fejlesztése aktivált értéke, szoftver licensz, vagyoni értékű jogok), összesen több mint 40 000 db befektetett eszköz állományba vételével, leltározásával, vizsgálatával foglalkozik a részleg. A bank- és cashmenedzsment fő feladata a fizetési forgalom lebonyolítása és a likviditástervezés; a travelmenedzsment pedig a stratégiai utaztatással, üzleti utakkal kapcsolatos költségeket intézi. A rizikómenedzsment fő profilja a kockázatkezelés, azonban nemcsak a kockázatok azonosítását, elemzését és vezérlését végzi, hanem a témában tanácsadásokat, tréningeket is tartanak más szakterületek munkatársainak.
A személyügy komplex és szerteágazó tevékenységét hét alterületen mintegy 230 munkatárs összekapcsolódó munkája alkotja.
A személyügyi referensek (HR business partnerek) csapata választja ki az Audi Hungaria betöltetlen munkaköreire a megfelelő munkatársakat, a későbbiekben teljesítményértékelésükkel is foglalkoznak, illetve a támogatják az utánpótlási programok működését is.
A személyügyi alapkérdések és javadalmazási rendszerek szegmens foglalkozik a klasszikus munkaügyi kérdésekkel: munkaadói szolgáltatásokkal, bérszámfejtés, béren kívüli juttatásokkal, illetve a szakszervezetekkel kapcsolatos ügyintézéssel.
A személyzet- és szervezetfejlesztés hatáskörébe tartozik a tréningek, oktatások, továbbképzések szervezése, amelyek munkatársaink személyes karrierfejlődését szolgálják, továbbá koordinálják az Ötletbörze programot.
Az oktatási és tudományos kooperációk területen az egyetemekkel és főiskolákkal történő hosszútávú stratégiai kapcsolatok kialakításáért dolgoznak munkatársaink, az ő feladatuk többek közt az együttműködés a Széchenyi István Egyetem Audi-tanszékcsoportjál is.
A nemzetközi kiküldetések és a személyügyi marketing több fontos funkciót lát el: egyrészt a külföldi kiküldetésben lévő magyar kollégák, másrészt a győri telephelyre érkező külföldi kollégák kapcsolódó ügyeinek intézését; illetve a munkaerőfelvétellel, toborzással kapcsolatos marketingtevékenységet. Az Audi Hungaria népszerűsítése egyre szélesebb korosztály körében történik: nemcsak a tapasztalt középfokú-felsőfokú végzettséggel rendelkező munkavállalókat, hanem a pályakezdőket, főiskolai-egyetemi hallgatókat, sőt, a fiatalabbakat is megcélozzuk különféle médiumokon keresztül a nekik szóló speciális előnyöket, programokat hangsúlyozva.
Az Egészségmenedzsment célja a munkatársak egészségének és jóllétének fenntartása és fejlesztése, és természetesen a biztonságos, egészséget nem veszélyeztető, motiváló munkakörülmények fenntartásának, kialakításának elősegítése. A 31 fős szakterület szakképzett orvosokból, nővérekből, gyógytornászokból, pszichológusból és referensekből tevődik össze.
Az Audi Akadémia feladata az Audi Hungaria képzési koncepcióinak kidolgozása és képzéseinek végrehajtása. Az Audi Hungaria szakterületei, valamint stratégiai partnerei számára a különféle szolgáltatásokat nyújtanak, mint: Szakképzés, kompetenciafejlesztés/-menedzsment, szakmai képzések, IT tréning és tanácsadás, idegen nyelvi képzések, fordítás, tolmácsolás, nem szakmai képzések, vezetői képzések.
„Precizitás szenvedéllyel” hangzik el a győri Audi Hungaria szerszámgyárának jelmondata. A két hagyományos terület – szerszámgyártás, illetve a készülék- és berendezésgyártás – mellett az exkluzívszéria gyártásban mindenekelőtt a prémiumszegmens csúcsmodelljeihez készítenek karosszériaelemeket.
A szerszámgyár három fő területe közül az első alappillér a szerszámgyártás, ahol a lemezalakítás sokszor 50-60 tonnát meghaladó tömegű szerszámait tervezik és gyártják. A második fő terület, a készülék- és berendezésgyártás szakemberei a szerszámokban születő lemezalkatrészek összeállításához terveznek gyártóberendezéseket az Audi szinte összes telephelye számára.
A szerszámgyár alapvető tevékenységi köreit a harmadik fő területe, az exkluzívszériás gyártás színesíti. Az acél, az alumínium és a nemesacél alapanyagok feldolgozásáról szerzett know-how-val elértük, hogy az Audi sportmodellek – szériától eltérő – külső karosszériaelemeinek beszállítói lettünk. Ilyenek például az RS4, illetve RS6 modelleken található szélesített sárvédők, de gyártunk alkatrészeket a Lamborghini Aventadorhoz vagy a Porsche Panamerához is.
Termelési rendszerek szakterületünk a járműgyártáshoz kapcsolódóan magában foglalja a gyártásszervezést, az Audi Termelési Rendszer irányításáért felelős KVP irodát, illetve a tréningközpontot.
A gyártásszervezés foglalkozik az ergonómiával, amely feltárja azokat a lényeges követelményeket, amelyeket a munkahely támaszt a munkatársakkal szemben. A létszámtervezés és a termelési idő elemzés a gyártási programok mind optimálisabb működéséért felel a kollégák létszámának, illetve a gyártási idők tekintetében.
A KVP szegmens a termékminőséget és a költségeket szem előtt tartva igyekszik folyamatos fejlesztésekkel biztosítani az Audi Hungaria és a márka előkelő pozícióját az autóiparban. Az optimalizálási folyamatokban munkatársaink bevonását kulcsfontosságúnak tartjuk.
Az Audi Termelési Rendszer elveit és módszereit oktatások, tréningek keretein belül ismertetjük meg kollégáinkkal: így meggyőződhetnek saját szemükkel a szabványosított munkavégzés fontosságairól, illetve az üzemegységek által elvárt készségeket is elsajátíthatják a tréningközpont képzésein.
A vállalati kommunikáció feladata a kommunikációs és kormányzati kapcsolatok támogatása, ápolása. Főbb profiljuk a kommunikáció irányítása menedzsment szinten és a vállalat további belső színterein, a külső kommunikáció tervezése és kivitelezése, illetve a kormánykapcsolatokkal, lobbytevékenységgel és a szponzorációval kapcsolatos ügyintézés. Számos megjelenési felületünkért felelősek a vállalati kommunikáció munkatársai: legyen szó rendezvényekről, sajtó- és online megjelenésekről, közösségi médiáról, éves jelentésről, sport-, kulturális vagy épp szociális szponzorációról, illetve a belső munkatársi felületekről (Mynet felület, újság). A vállalati arculathoz kapcsolódó teendőket – mint például tanácsadás, dekorációs és vizuális elemek ellenőrzése – is a vállalati kommunikáció látja el.
A részleghez tartozik az Audi Hungaria Látogató Központ is, amelynek fő feladata az Audi Hungaria Motor Kft. bemutatása a hozzánk érkező látogatók, érdeklődők számára. Általános, szakmai és speciális gyárvezetéseket is tartanak a látogatói központ munkatársai minden korosztály számára. A látogatói útvonalak karbantartása mellett törekednek folyamatosan új útvonalak tervezésére, fejlesztésére is. Továbbá az Audi Hungaria Shop működtetése és a márkázott árucikkek árusítása is tevékenységi körük része.
A villamos gépek és járműhajtások szakterületének feladata a korszerű hibrid- és elektromos hajtású járművek hajtásláncának fejlesztése, a gyártástechnológia optimalizálása és prototípusok építése.
A szakterületen belül a fejlesztőmérnökök a külföldi fejlesztőközpontokkal szorosan együttműködve fejlesztik és optimalizálják a hajtáslánc elemeit, továbbá részt vesznek az ehhez kapcsolódó gyártási folyamatok és technológiák kidolgozásában. Tevékenységük felöleli a klasszikus gépészmérnöki tervező, konstruktőri feladatok mellett a villamos gépek teljes méréstechnikáját és az elektromágneses szimulációt is.
A szakterületen belül a gyártástechnológiai tervezőmérnökök a termék ismeretében megtervezik az ideális gyártási folyamatot, a legmodernebb gyártási technológiákat, gazdaságosságot és a termékminőséget figyelembe véve. Koordinálják a megtervezett folyamatoknak megfelelően a gyártósor beszerzését, üzembe helyezését és átadását a gyártásnak.
A szakterületen belül a technológiai központ munkatársai prototípusok építéséért és vizsgálatáért felelős szakemberek. Feladatuk a megtervezett gyártmány legyártása, a gyártási problémák feltárása és optimálási javaslatok készítése. Tevékenyen részt vesznek az új gyártási technológiák kipróbálásában és kiértékelésében. Feladatuk gyártó és vizsgáló berendezések programozása és fejlesztése.
Cím
9027 Győr, Audi Hungária út 1.
Telefon
+ 36 96 66 8888
E-mail